Sam Childers w Raciborzu

Sam Childers w Raciborzu

Serdecznie zapraszamy na niezwykłe spotkanie z niezwykłym człowiekiem. Z jednej strony żyjącą legendą (główny bohater filmu "Kaznodzieja z karabinem"), z drugiej zaś wciąż używany przez Boga człowiekiem (prowadząc misję o międzynarodowym zasięgu).
Sam Childers, ps. Kaznodzieja z karabinem – były członek gangu motocyklowego, obecnie założyciel fundacji Angels of East Africa zajmującej się ratowaniem dzieci w Sudanie Południowym i Ugandzie.
Życiorys:
Dzieciństwo i młodość
Urodził się w Grand Forks w Dakocie Północnej. W wieku jedenastu lat razem z rodziną przeprowadził się do Grand Rapids w Minnesocie. W siódmej klasie popadł w alkoholizm, uzależnienie od heroiny i kokainy, zaczął pracować jako ochroniarz przy transakcjach narkotykowych, a jazda na motocyklu stała się dla niego stylem życia.
Nawrócenie:
Podczas jednej z transakcji na Florydzie, poznał on striptizerkę Lynn, z którą w grudniu 1982 roku, po kilkunastu miesiącach znajomości, ożenił się. Niedługo po tym, jego żona nawróciła się na chrześcijaństwo, a on sam przeżył przemianę duchową dopiero po zajściu przez nią w ciążę, co odczytał jako interwencję Boga, gdyż przez poprzednie pięć lat mieli oni problemy z poczęciem dziecka. Ich córka, Paige, urodziła się w 1989 roku. W 1992 roku, po rozpoczęciu nauki umożliwiającej bycie pastorem, Childers założył w Central City w Pensylwanii wspólnotę religijną Shekinah Fellowship Church, która weszła w skład unii Zborów Bożych oraz zaczął pracować jako przedsiębiorca budowlany w Detroit.
Praca w Afryce:
Za namową pastora, w 1998 roku wyruszył w swoją pierwszą ze swoich podróży do Sudanu, w trakcie których narażony był na ataki (m.in odwetowe) Armii Bożego Oporu (LRA). Niedługo po pierwszej podróży, Childers i jego żona Lynn, poruszeni brutalnymi aktami przemocy LRA, założyli fundację Angels of East Africa, prowadzącą sierociniec w Nimule dla około 300 dzieci, dzięki któremu liczbę uratowanych przez nich osób można liczyć w tysiącach. Przydomek "Kaznodziei z karabinem" (ang. Machine Gun Preacher) zyskał dzięki chronieniu utworzonego przez siebie domu dziecka z AK-47 w ręku oraz organizacji zbrojnych rajdów na terytoria LRA w celu ratowania tamtejszych dzieci.
Swoje życie i doświadczenia Sam spisał w książce Another Man's
Więcej na :
http://www.machinegunpreacher.org/
http://www.machinegunpreacher.org/sams-in-poland-dates/
https://www.yousendit.com/download/ZWJXRm8vcGtwcFhtcXRVag
Spotkanie ma formę otwartą dla wszystkich zainteresowanych tą tematyką.
Podczas jego trwania zbierzemy dobrowolną ofiarę na rzecz Misji prowadzonej przez Sama.
Do zobaczenia w Raciborzu 25 Lutego o 19:00 ! :)

 
 
 

Social media

Cieszymy się, że odwiedziłeś nasze strony.

Jesteśmy ludźmi wierzącymi w żywego Boga, oddanymi Mu i kochającymi zarówno Jego, jak i naszych bliźnich. Stanowimy część ogromnego, powszechnego Kościoła Pana Jezusa Chrystusa.

Na tych stronach pragniemy przybliżyć Ci nasze doświadczenia codziennego życia w przyjaźni z Jezusem Chrystusem i być może pomóc w znalezieniu miejsca, w którym możesz wespół z innymi wierzącymi poznawać jak wielki jest Bóg.  Więcej o nas ...