Kompania Braci

Kompania
braci
to 10 spotkaniowy program dla mężczyzn na postawie serialu „Band of Brothers”. Każde spotkanie związane jest oglądaniem jednego z odcinków serialu (dostępny w wypożyczalniach video lub do kupienia w sklepach na terenie Polski). Kompania braci (tytuł oryginalny Band of Brothers) – serial telewizyjny składający się z 10 części, którego producentami są Steven Spielberg i Tom Hanks. Ukazuje historię słynnej Kompani E, 506 Spadochronowego Pułku Piechoty należącego do 101 Dywizji Powietrznodesantowej Armii Stanów Zjednoczonych w trakcie działań podczas II wojny światowej, począwszy od szkolenia poprzedzającego desant w Normandii aż do upadku Trzeciej Rzeszy.

Kompania braci (tytuł oryginalny Band of Brothers) – serial telewizyjny składający się z 10 części, którego producentami są Steven Spielberg i Tom Hanks. Ukazuje historię słynnej Kompani E, 506 Spadochronowego Pułku Piechoty należącego do 101 Dywizji Powietrznodesantowej Armii Stanów Zjednoczonych w trakcie działań podczas II wojny światowej, począwszy od szkolenia poprzedzającego desant w Normandii aż do upadku Trzeciej Rzeszy. Serial został oparty na książce Stephena Ambrose'a pod tym samym tytułem. Sylwetki bohaterów serialu są wzorowane na żołnierzach Kompanii E, niektórzy z nich na początku każdego odcinka wspominają swoje przeżycia na wojnie. W USA serial po raz pierwszy został wyemitowany w 2001 w telewizji HBO, a później również w The History Channel. W Polsce Kompania Braci emitowana była przez telewizje HBO, TVN, TVN Siedem oraz Universal Channel.

Program obejmuje 10 spotkań (do każdego spotkania przygotowany jest scenariusz przykładowych pytań i zastosowań) oraz wyjazd weekendowy po 5 lub 6 odcinku z praktycznym wspólnym działaniem (powodzianom, ubogim, potrzebującym, budowlany). Chodzi nie tylko o to aby mężczyźni dyskutowali razem ale również o to by wspólnie razem coś robili.

Program przeznaczony jest dla mężczyzn spotykających się raz w miesiącu.

Serdecznie zapraszamy na czwarte spotkanie 30 kwietnia o 18.00 w kawiarni Naszego Kościoła w Raciborzu na Cecylii 7.

Wstęp gratis J