Pastor Dr R. Abraham

Pastor Abraham

MÓWCA

Pastor Dr R. Abraham - jest naczelnym prezbiterem Kościoła New India Church of God, który to powstał w wyniku pracy misyjnej prowadzonej przez pastora Abrahama oraz pastora V.A. Thampy w 1976 roku. Kościół New India Church of God w Indiach dynamicznie się rozwija - mimo wielu prześladowań, trudności, opozycji władzy oraz wyznawców hinduizmu - i liczy sobie dzisiaj 4000 zborów rozsianych w 22 stanach indyjskich, w Nepalu oraz Bhutan. 

  Kościół pod przywództwem R. Abrahama założył: 

  17 szkół biblijnych (Bethesda Bible Institutes), w których naucza się w 11 językach indyjskich (wizją Kościoła jest 25 nowych szkół biblijnych do końca 2014 roku!)

  • 17 sierocińców w 12 stanach (pragną założyć ich 25 do końca 2014 roku!)

  • 8 szkół podstawowych i średnich - są to posiadające uprawnienia publiczne chrześcijańskie, zielonoświątkowe szkoły podstawowe oraz jeden college o profilu Technology & Sciences BITS w Madhya Pradesh (wizją Kościoła jest otwarcie do końca roku 12 nowych szkół!)

  • 60 szkół krawiectwa dla bezdomnych kobiet (pragną założyć ich aż 100!).

 

Mają wielką wizję, bo - jak mówią - służą wielkiemu Bogu!

Pastor Abraham podróżuje po całym świecie. Jest wyjątkowym, charyzmatycznym mówcą i obdarowanym nauczycielem Słowa Bożego. 

 

Pastor Leszek Mocha

 
 
 

Social media

Cieszymy się, że odwiedziłeś nasze strony.

Jesteśmy ludźmi wierzącymi w żywego Boga, oddanymi Mu i kochającymi zarówno Jego, jak i naszych bliźnich. Stanowimy część ogromnego, powszechnego Kościoła Pana Jezusa Chrystusa.

Na tych stronach pragniemy przybliżyć Ci nasze doświadczenia codziennego życia w przyjaźni z Jezusem Chrystusem i być może pomóc w znalezieniu miejsca, w którym możesz wespół z innymi wierzącymi poznawać jak wielki jest Bóg.  Więcej o nas ...