Pastor i Rada Starszych

 

Prezbiter Piotr Grzesiek - pastor

pastor piotrDziekan i wykładowca Seminarium Teologicznego w Ustroniu. Obowiązki pastora w Raciborzu objął 17 kwietnia 2011 roku. Wcześniej przez 18 lat pastor Kościoła Zielonoświątkowego w Żorach.

Szczęśliwy mąż Moniki i ojciec dwojga niezwykłych młodych ludzi Ani i Bartka.

Pasjonat Słowa Bożego, Kościoła i niezwykłych możliwości, jakie wnosi w życie człowieka osobista relacja z Bogiem. Lubi wyzwania, jazdę na rowerze (szczególnie downhill) i aktywność zespołową.

Odkrywam i widzę coraz wyraźniej, że Bóg konsekwentnie i suwerennie realizuje swój plan dla naszego kraju. Niewątpliwie to Jego Kościół – TY i JA – odegra w jego realizacji kluczową rolę.

Czy podejmę Jego wezwanie? Czy jestem gotowy zapłacić cenę?

Modlę się, byśmy znaleźli odpowiedzi na te pytania i usłyszawszy wyraźny głos Boga z radością powiedzieli TAK!

Z głębi serca błogosławię i zapraszam w nasze skromne progi.

pastor piotr monikapastor piotr monika 02pastor piotr monika 04


Prezbiter Andrzej Czech - pastor senior

W latach 1987 – 2010 pastor Kościoła Zielonoświątkowego w Raciborzu. Od 2011 pastor senior.

pastor andrzejRazem z żoną Teresą jesteśmy pełni entuzjazmu i zapału dla pracy ewangelizacyjnej i duszpasterskiej.

W chwilach trudnych i pełnych niepowodzeń podtrzymuje nas na duchu świadectwo o Bożym prowadzeniu w wielu dziedzinach naszego życia.

Poznaliśmy się w charyzmatycznej społeczności protestanckiej, w której wcześniej staliśmy się świadomie wierzącymi ludźmi i oddaliśmy swe życie Panu Jezusowi Chrystusowi.  Małżeństwem jesteśmy od 1974 roku. Mamy  trzech synów i dwie córki oraz dwie wnuczki.

W roku 1989, będąc przeświadczeni o Bożym powołaniu do służby w kościele, przeprowadziliśmy się do Raciborza, co wiązało się w moim przypadku z rezygnacją z pracy zawodowej i przejściem na etat duchownego w Kościele. W tym czasie, przygotowując się do służby ukończyłem Seminarium Teologiczne w Ustroniu.

Bóg w swej łasce podarował nam wiele radosnych chwil w służbie. Byliśmy świadkami wielu wspaniałych wydarzeń, w których mogliśmy oglądać Bożą moc zmieniającą ludzkie życie. Z tego też powodu, nie opuszcza nas Boży entuzjazm i z radosną ufnością patrzymy na dni, które są jeszcze przed nami.

Wierzymy i często to powtarzamy:  najlepsze dni są jeszcze przed nami.

pastor andrzej teresa2pastor andrzej 05bpastor andrzej teresa 01


Pozostali członkowie Rady Starszych

 

Krzysztof Dereń - mąż wspaniałej kobiety Marysi, tata wspaniałych dzieci - Stasia i Hani. Przyjaciel ludzi. Zaangażowany w służbę w Kościele od 2003 roku - lider uwielbienia, młodzieży, grupy domowej, obsługa konferencji, służba katechetyczna, Royal Rangers, itd. W zborze "Nasz Koscioł" od 2013 roku.

 

Aleksiej Doroszko.
Nazywam sie Aleksiej Doroszko. 
Jestem z Ukrainy, jestem zonaty i mam dwoje pieknych dzieci. 
Chce przynosic owoce i byc uzytecznym w Naszym Kosciele!
 
 
Igor Biskupski.
Choć urodził się na Białorusi, to jest Polakiem :) Szczęśliwy mąż Lenki i ojciec dwóch wspaniałych chłopców Ilii i Artioma. Na co dzień przedsiębiorca. W Naszym Kościele odpowiedzialny za Akcję Humanitarną "Życie", oraz relacje z "Grupą Wschód". 
 
 
 
 
 

Social media

Cieszymy się, że odwiedziłeś nasze strony.

Jesteśmy ludźmi wierzącymi w żywego Boga, oddanymi Mu i kochającymi zarówno Jego, jak i naszych bliźnich. Stanowimy część ogromnego, powszechnego Kościoła Pana Jezusa Chrystusa.

Na tych stronach pragniemy przybliżyć Ci nasze doświadczenia codziennego życia w przyjaźni z Jezusem Chrystusem i być może pomóc w znalezieniu miejsca, w którym możesz wespół z innymi wierzącymi poznawać jak wielki jest Bóg.  Więcej o nas ...