Rozbudowa i modernizacja

„Aggeusz zaś, poseł Pana, pełniąc poselstwo Pana, tak mówił do ludu: Jam jest z wami- mówi Pan. Wtedy Pan poruszył ducha Zorobabela, syna Szaltiela, namiestnika Judei i ducha arcykapłana Jozuego, syna Jehosadaka, i ducha całej reszty ludu, tak że przyszli i podjęli pracę, koło domu Pana Zastępów, swojego Boga.”

Ks. Aggeusza 1,13-14

Drodzy Przyjaciele!

W tych dniach Bóg bardzo wyraźnie pokazuje nam, że jest z nami! I porusza naszego ducha, abyśmy podejmowali pracę przy Jego domu, domu Pana Zastępów, naszego Boga!

W czerwcu 2009 roku koparka zagłębiła się w ziemię, rozpoczynając tym samym kolejny etap rozbudowy naszego kościoła. Kilka miesięcy później, w listopadzie 2009 r. stał już stan surowy nowej sali nabożeństw.

Kolejne lata (2010-2013) to mozolne i wieloetapowe prace wykończeniowe.

Począwszy od projektu adaptacji akustycznej, prace instalacyjne i wykończeniowe, dobrnęliśmy do ostatniego etapu wyposażenia sali. To najprzyjemniejsze, ale i stanowiące chyba największe pod względem finansowym wyzwanie. 28 kwietnia 2013 roku o godz. 10:00 miał miejsce oficjalne otwarcie nowej sali.

Jesteśmy wdzięczni Bogu za to, jak wspaniale troszczy sie o to dzieło rękami wielu wspaniałych przyjaciół i sympatyków naszego kościoła.

W niedalekiej przyszłości planujemy dalsze prace związane z wykonaniem elewacj budynków oraz remontami starszego budynku. Najbardziej pilne wydaje się zmodernizowanie części sanitarnej - wykonanie nowych łazienek i pryszniców (stan na sierpień 2014).

Prosimy dołącz do tego pięknego dzieła i wesprzyj je!

Twoje wsparcie, zarówno modlitewne jak i finansowe, jest na wagę złota. Jeśli możesz wspierać to wielkie dzieło regularnie lub jednorazowo, prosimy o wpłatę na konto:

58 2130 0004 2001 0375 0106 0001
Kościół Zielonoświątkowy
ul. Cecylii 7, 47-400 Racibórz
(darowizny na cele kultu religijnego mogą być odliczane od podstawy opodatkowania, do wysokości 6% dochodu)

Wpłaty mozna dokonywać także anonimowo w formie ofiary np. podczas niedzielnego nabożeństwa.

Z wdzięcznością dziękujemy i z serca błogosławimy!

pastorzy Piotr Grzesiek i Andrzej Czech
wraz ze Starszymi Naszego Kościoła w Raciborzu